Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji 2010 tarih ve 27642 sayılı resmi gazetede yayımlanan “İstihdam ve Mesleki eğitim ilişkisinin geliştirilmesi” eylem planında, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokole uygun olarak açılan bir okuldur. Bu protokol ile belirlendiği gibi okulumuz özel bir kolej eğitimi vermesine rağmen veliler hiçbir ücret ödememektedirler.

2014 yılında bu yasa kapsamında açılan okulumuz 10. Yılına girecek olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Bu 10. Yıl boyunca 5000’e yakın mezun veren okulumuz öğrencilerini akademik ve mesleki anlamda en üst noktaya çekem hedefini koymuştur.

7200 M² kapalı alan olmak üzere toplam 15000 M² alana sahip okulumuz 5 ayrı bloktan oluşmaktadır. Bu 5 ayrı blokta 60 derslik ve 20 atölye de öğrencilerimiz eğitim görmektedirler. Öğrencilerimize 100 e yakın öğretmen kadrosu ile eğitim veriyoruz. Okulumuzda Elektrik – Elektronik Teknolojisi Alanı, Makine ve Tasarım Teknolojisi Alanı, Gıda Teknolojisi Alanı, Motorlu Taşıtlar Teknolojisi Alanı ve Endüstriyel Otomasyon (Mekatronik) Teknolojisi Alanları mevcuttur. Bu alanlardan mezun öğrencilerimiz mezun olduklarında hem iş yeri açma hem de ustalık belgesi almaktadırlar. Öğrencilerimiz bu meslek eğitimleri alırken akademik dersleri de görmektedirler.

Okulumuz ayrıca şuana kadar Romanya, Budapeşte, Almanya, Hollanda ve Fransa gibi birçok ülkeye eğitimi amaçlı öğrenciler göndermişlerdir. Bu öğrencilerimiz okulumuzdaki son teknoloji atölyelerde aldıkları eğitimleri bu yurt dışı eğitimleri ile pekiştirmişlerdir. 

Mezun öğrencilerimizin işe yerleşme oranı yüzde 90’dan fazla olup, akademik kariyer hedefi olan 1000’e yakın öğrencimiz de alanlarına uygun fakülteleri kazanmışlardır.

Okulumuz her öğrencisi ile yakından ilgilenen bir kurumdur. Her öğrencisinin evine giderek veli görüşmeleri yapan okulumuz ayrıca öğrencilerini kurduğu takımlar ve kulüpler ile sosyal, kültürel ve sanatsal yönlerini de geliştirmektedir. Kariyer günleri ile ülkemiz de kendi alanlarında söz sahibi kişiler öğrencilerimiz ile buluşturulmaktadır. Siyaset insanları, akademisyenler, iş adamları, doktorlar, rektörler, dekanlar, komutanlar öğrencilerimiz ile periyodik olarak bir araya getirilmektedir. Bu da öğrencilerimizin öz güvenlerini geliştirmek açısından oldukça önemlidir.